Apie Kordicepsą

Grybas Kordicepsas. Šis grybas auga Kinijos provincijose ir Tibeto aukštikalnėse, esančiose daugiau nei 4 tūkst. metrų virš jūros lygio. Būdamas vasarą vabzdys, žiemą augalas, iškęsdamas deguonies trūkumą ir žemą oro temperatūrą bei jos svyravimus, kordicepsas tampa energiškai talpus. Todėl Rytuose jis laikomas pačiu vertingiausiu iš visų augalų Žemėje: vadinamas „Dievo dovana“, „stebuklinguoju talismanu“, nes nė vienas augalas neturi tiek sveikatinamosios galios.
Grybo Kordicepso sudėtyje yra 77 mikro ir makroelementų, virš 80 rūšių fermentų, aminorūgščių, nesočiųjų riebalų rūgščių ir kt. Svarbiausias šių preparatų veikimo principas – sinergizmas (kelių preparato sudėtinių dalių bendras veikimas viršija kiekvieno jų veikimą atskirai).

Kordicepso vartojimo istorija Kinijoje siekia 1,5 tūkst. metų. Kinų tradicinėje medicinoje kordicepsas buvo vertinamas dėl teigiamo poveikio širdžiai, plaučiams, imuninei sistemai, taip pat kaip energijos suteikiantis ir jaunystę išsaugoti padedantis grybas.
Vakaruose kordicepsas pradėtas vartoti aštuonioliktame amžiuje. Ilgą laiką kordicepso vartojimas buvo pagrįstas patirtimi ir tradicijomis. Šiandien yra atlikta daugybė tyrimų, patvirtinančių šio grybo teigiamą poveikį sveikatai.
Kordicepsas veikia kaip natūralus antibiotikas, efektyviai slopina stafilokokų, streptokokų dauginimąsi, veikia kai kuriuos virusus (gripo, hepatito, herpes ir kt.), pirmuonis ir grybelius. Kordicepsas taip pat pasižymi cholesterolio kiekį mažinančiu poveikiu, gerina kraujagyslių būklę, gerina kepenų, inkstų veiklą, mažina onkologinių susirgimų riziką, pasižymi antimetastaziniu poveikiu.